Landsmøtet 2015 - Erna Hagensen - valgErna Hagensen ble lørdag formiddag enstemmig gjenvalgt som forbundsleder i Norsk Arbeidsmandsforbund. 

Se videointervju med Erna Hagensen

Landsmøtet i Norsk Arbeidsmandsforbund gjorde følgende valg:

Forbundsledelsen

  • Leder: Erna Hagensen, Avdeling 2 Oslo/Akershus, renhold
  • Nestleder: Helge Haukeland, Avdeling 6 Vest, private anlegg
  • Organisasjonsleder: Trond Karlsen, Avdeling 2 Oslo/Akershus, vakt
  • Forbundssekretær: Brede Edvardsen, Avdeling 1 Øst, renhold
  • Forbundssekretær: Terje Mikkelsen, Avdeling 7 Sør-Vest, vakt
  • Forbundssekretær: Anita Paula Johansen, Avdeling 142 Longyearbyen, bergverk
  • Forbundssekretær: Steinar Rindhølen, Avdeling 2 Oslo/Akershus, private anlegg
  • Ungdomssekretær: Tanita Grønli Kristiansen, Avdeling 2 Oslo/Akershus, vakt
  • Rådgiver: Kirsti Mandal (fram til 29.02.2016)

Forbundsstyret

  • Erna Hagensen, leder
  • Helge Haukland, nestleder
  • Trond Karlsen, organisasjonsleder
  • Anita Paula Johansen, forbundssekretær
  • Brede Edvardsen, forbundssekretær
  • Olav Tisjø, Avdeling 1 Øst, veg
  • Jens-Petter Hermansen, Avdeling 2 Oslo/Akershus, asfalt
  • Irene Skuggen Olsen, Avdeling 3 Møre og Romsdal, renhold
  • Steinar Førde Olsen, Avdeling 4 Nordland, maskin
  • Kjell Borglund, Avdeling 5 Innlandet, maskin
  • Hilde Kathrine Thue, Avdeling 6 Vest, vakt
  • Inge Ramsdal, Avdeling 7 Sør-Vest, private anlegg
  • Ann Jeanette Westrum, Avdeling 8 Midt-Norge, renhold
  • Henning Bråten, Avdeling 9 Nord, bergverk

Varamedlemmer:

  • Terje Mikkelsen, 1. vara fra forbundet
  • Steinar Rindhølen, 2. vara fra forbundet
  • Stian Konningen, Avdeling 1 Øst, vakt
  • Knut Marius Gaarder, Avdeling 2 Oslo/Akershus, vakt
  • Monica Sulebakk, Avdeling 3 Møre og Romsdal, renhold
  • Kjell Einar Kristiansen, Avdeling 4 Nordland, kyst
  • Walther Olsson, Avdeling 5 Innlandet, asfalt
  • Rune Hansen, Avdeling 6 Vest, vakt
  • Helge Sannes, Avdeling 7 Sør-Vest, private anlegg
  • Tina Marita Rønning Karlsen, Avdeling 8 Midt-Norge, vakt
  • Eirik Nilsen, Avdeling 9 Nord, bergverk

Landsstyret

  • Solveig Samuelsen, Avdeling 1 Øst, renhold
  • Åsmund Teigum Næss, Avdeling 1 Øst, maskin
  • Thinesha Kugathasan, Avdeling 2 Oslo/Akershus, vakt
  • Janita Blomvik, Avdeling 3 Møre og Romsdal, vakt
  • Karl S. Olsen, Avdeling 3 Møre og Romsdal, kyst
  • Asbjørn Fritsen, Avdeling 4 Nordland, private anlegg
  • Randi Helene Arntsen, Avdeling 4 Nordland, renhold
  • Jarle Røksund, Avdeling 5 Innlandet, asfalt
  • Said Hassen Hamed, Avdeling 6 Vest, renhold
  • Bente Karin Isdahl, Avdeling 6 Vest, bom/bru/tunnel
  • Olav Terje Sæther, Avdeling 7 Sør-Vest, maskin
  • Fatima Høvring Hemmingsson, Avdeling 7 Sør-Vest, renhold
  • Robert Valslag, Avdeling 8 Midt-Norge, skade
  • Ellen Marie Store Olsen, Avdeling 9 Nord, veg
  • Arild Olsen, Avdeling 142 Longyearbyen, bergverk

Varamedlemmer:

  • Sølvi Berntsen, Avdeling 1 Øst, asfalt
  • Veronika Andersen, Avdeling 1 Øst, fritid
  • Ole Morten Karlsen, Avdeling 2 Oslo/Akershus, vakt
  • Johnny Morten Bakken, Avdeling 3 Møre og Romsdal, maskin
  • Per-Inge Sylte, Avdeling 3 Møre og Romsdal, private anlegg
  • Cathrine Elstad, Avdeling 4 Nordland, renhold
  • Håvard Næss, Avdeling 4 Nordland, bergverk
  • Oddvar Aas, Avdeling 5 Innlandet, vakt
  • Hege Kristine Mjelde, Avdeling 6 Vest, vakt
  • Arne Presterud, Avdeling 6 Vest, private anlegg
  • Anne Mona Friestad, Avdeling 7 Sør-Vest, renhold
  • Stian Ollila, Avdeling 7 Sør-Vest, bergverk
  • Vidar Wilhelmsen, Avdeling 8 Midt-Norge, vakt
  • Bjørnar Myre, Avdeling 9 Nord, maskin
  • Monica Bolli, Avdeling 142 Longyearbyen, bergverk

LOs representantskap

  • Janita Blomvik, Avdeling 3 Møre og Romsdal, vakt
  • Karl S. Olsen, Avdeling 3 Møre og Romsdal, kyst
  • Henning Bråten, Avdeling 9 Nord, bergverk
  • Jens-Petter Hermansen, Avdeling 2 Oslo/Akershus, asfalt
  • Helge Haukeland, forbundsstyret

Vararepresentanter:

  • Rune Hansen, Avdeling 6 Vest, vakt
  • Roger Eikeset, Avdeling 3 Møre og Romsdal, bergverk
  • Asbjørn Fritsen, Avdeling 9 Nord, private anlegg
  • Thinesha Kugathasan, Avdeling 2 Oslo/Akershus, vakt
  • Tr0nd Karlsen, forbundsstyret

LO Stats representantskap

  • Kjell Einar Kristiansen, Avdeling 4 Nordland, kyst
  • Helge Haukeland, forbundsstyret

Vararepresentanter:

  • Ellen Marie Store Olsen, Avdeling 9 Nord, veg
  • Trond Karlsen, forbundsstyret

Kontrollkomiteen

  • Knut Mathisen (leder), Avdeling 8 Midt-Norge, maskin
  • Jan Magne Årsborg (nestleder), Avdeling 3 Møre og Romsdal, bergverk
  • Liv Randi Matre, Avdeling 7 Sør-Vest, renhold

Varamedlemmer:

  • Geir Merkesdal, Avdeling 6 Vest, vakt
  • Tomas Henden, Avdeling 3 Møre og Romsdal, maskin
  • Oddlaug R. Tellefsen, Avdeling 6 Vest, vakt